Twój dostawca światłowodowego łącza internetowego

Twój dostawca światłowodowego łącza internetowego

Twój dostawca światłowodowego łącza internetowego

Pytania i odpowiedzi

Jakie są ceny usług?

Proponujemy bardzo dobre warunki cenowe, w zamian za zupełnie nową jakość oraz prędkość odbierania i wysyłania danych nieosiągalną dla starszych technologii kablowych i radiowych. Szczegóły znajdują się TU.

Co oznacza szybkość Internetu np:100/20 Mbps?

Szybkość 100/20 Mbps oznacza, że klient ma możliwość pobierania danych z sieci (download) z prędkością 100 Mbps, zaś wysyłania ich (upload) z prędkością 20 Mbps.  Na szczególne życzenie klienta jest możliwość zmiany tych ustawień nawet takich jakie nie są ujęte w cenniku.

Czy są wymagane specjalne urządzenia do odbioru Internetu światłowodowego?

Są to specjalne urządzenia typu ONT. Dostarczamy je bezpłatnie przez cały okres współpracy – są naszą własnością oddaną w użytkowanie. Więc nie martwicie się Państwo o kosztowne urządzenie i jego trwałość – to my gwarantujemy ich jakość tak aby nasz klient miał pełen komfort korzystania z usługi.

Czy można rozwiesić kable światłowodowe na niezabudowanej działce?

Możliwe jest uwzględnienie jeszcze nie zabudowanych działek, domów w trakcie budowy i zaprojektowanie rezerwowego przyłącza na życzenie przyszłych mieszkańców.

Jak zamówić dostęp do Internetu?

Aby korzystać z naszej sieci wystarczy dać nam znać poprzez stronę internetową wypełniając Formularz bądź zadzwonić pod numer 511 61 00 16. Nasi technicy skontaktują się z Państwem możliwie najszybciej, w celu przeprowadzenia wizji lokalnej, dokonania pomiaru i stwierdzenia możliwości technicznych takiego podłączenia. Te czynności są dla Państwa całkowicie bezpłatne.

W przypadku braku w Państwa okolicach naszych linii światłowodowych Państwa zgłoszenia będą dla nas cennym źródłem informacji o zapotrzebowaniu na danym terenie oraz przy planowaniu przyszłych inwestycji.

Czy otrzymam publiczny (zewnętrzny) adres IP?

Adresy IP (IPv4) na dzień dzisiejszy są towarem mocno deficytowym w związku z tym każdy nowy klient otrzymuje domyślnie adres IP z puli adresów prywatnych (adres wewnętrzny, niepubliczny). W przypadku konieczności posiadania stałego adresu ip np: do monitoringu domu oferujemy takowy adres jako oddzielną usługę.

W przyszłości IPv4 zostanie zastąpiony protokołem IPv6 a co za tym idzie już teraz wybierając urządzenia, komputery czy karty sieciowe należy brać pod uwagę czy producent przygotował urządzenia do współpracy z IPv6.

Czy usługa może być podłączona do kilku komputerów w domu, w ramach jednego abonamentu?

Usługa w ramach jednego abonamentu może być w zasadzie podłączona do dowolnej ilości komputerów, znajdujących się w jednym gospodarstwie domowym bez dodatkowych opłat – (nie może być udostępniana poza przyłączone gospodarstwo domowe). Należy jednak mieć na uwadze fakt, że w tym przypadku Państwa łącze jest dzielone na wszystkie podłączone w domu komputery. Dlatego aby praca z Internetem nadal była komfortowa, warto rozważyć wykupienie abonamentu o wyższych parametrach przesyłowych.

Czy jest limit na przesyłane dane?

Dostęp do Internetu świadczony za pośrednictwem SpeedNet24 nie jest obarczony żadnymi limitami. Nie ma żadnych ograniczeń ani czasowych, ani jakościowych, czy też ilościowych. Żadna usługa dostępna w Internecie nie jest zablokowana (brak blokady portów).

Jak przebiega proces instalacji i co potrzebuje aby korzystać z internetu ?

Na wstępie ustalamy z klientem miejsce w którym będą zainstalowane urządzenia aktywne (modem+router). Ustalamy wspólnie jak będzie przebiegać trasa kablowa do tych urządzeń i jeśli mamy już te informacje możemy rozpocząć montaż. Wszystkie pracę przeprowadzamy z należytą starannością tak aby był on jak najmniej widoczny i podatny na uszkodzenia. Kabel kończymy puszką kliencką pod którą podłączamy modem światłowodowy oddany Państwu do użytkowania. Do tego modemu należy wpiąć router, który można zakupić w wybranym przez siebie sklepie, czy nabyć go u nas. Nie ma w tym przypadku określonego producenta czy konkretnego modelu. Jest to Państwa urządzenie, Państwa decyzja a przy zakupie prosimy prócz ceny zwracać uwagę na jego parametry względem wybranego łącza oraz czy wspiera protokół IPv6 a w przypadku wątpliwości my służymy pomocą.

Jeśli mimo wszystko nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania możesz je nam zadać poprzez formularz kontaktowy, wysyłając wiadomość e-mail czy po prostu dzwoniąc pod numer 511 61 00 16.